avas
08 بهمن 1401 - 13:26

صادرات علم و تکنولوژی باعث بازگشت سرمایه به کشور می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کشور و استان باید به سمتی برود که به جای صادرات مواد خام، علم و تکنولوژی و تولیدات داخلی را به جهان ارائه دهد. ارائه این خدمات قابل تحریم نیست و باعث بازگشت سرمایه به کشور می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ازار اراک، آیت الله دری نجف آبادی امروز در دیدار با اعضای هیئت اندیشه ورز هویت استان مرکزی اظهار کرد: ایده هویت شناسی ایده مقدسی است ما همیشه متاثر هستیم که کشورهای دیگر بر روی هویت خود حساس هستند ولی در کشور ما اینگونه عمل نمی شود.

وی افزود: اگر برخی از ایرانیانی که خارج از کشور هستند هویت خود را حفظ کرده بودند می توانستند باعث عزت و شرف کشور شوند، متاسفانه این عدم هویت باعث شده است بعضاً سرمایه کشور به خارج از کشور انتقال داده شود و سرمایه‌های ما از دست برود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ظرفیت های استان مرکزی بیان کرد: استان مرکزی باید الگوی خوبی برای مولفه های توسعه قرار بگیرد و به جای واگرایی، همگرایی در دستور کار استان قرار گیرد؛ باید کشور و استان به سمتی برود که به جای صادرات مواد خام، علم و تکنولوژی و تولیدات داخلی را به جهان ارائه دهیم. ارائه این خدمات قابل تحریم نیست و باعث بازگشت سرمایه به کشور می شود. بحث آمایش های سرزمینی و فرهنگی بسیار مهم است و تشکیل دهنده هویت اسلامی ایرانی ماست.

دری نجف آبادی با اشاره به تاریخ پرافتخار کشور و استان مرکزی خاطرنشان کرد : تاریخ ما بسیار پر افتخار است، مردان بزرگی که ستون فقرات تاریخ این ملت محسوب می شوند بسیار با عظمت هستند و انسان در برابر آنها احساس غرور می کند؛ استان مرکزی نیز در طول تاریخ خود سرمایه‌های بسیاری در همه رشته ها از جمله سیاست علم و هنر داشته است، هویت باید تبدیل به فرهنگ شود.

وی ادامه داد: تشکیل یک دبیرخانه مجزا از استانداری و بدون وابستگی به دولت و تداوم فعالیت آن در دولت های بعدی باید مورد توجه قرار گیرد. تشویق افراد جامعه با اهدای جوایزی که هویت‌زا است مانند پرچم ایران ،کتاب شعرای بزرگ همچون حافظ و سعدی و دیگران می‌تواند در امر هویت شناسی تاثیر گذار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در بحث فرهنگ در آموزش و پرورش و خانواده ها و صدا و سیما باید کاری جدی صورت گیرد گفت: استفاده از ادبیات سنگین باید در اولویت قرار گیرد. معماری ایرانی اسلامی نیز باید درجه اهمیت بالایی قرار داشته باشد.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002404